Kupowanie laptopów odchodzi do przeszłości? Cóż, dziś ludzie coraz częściej wynajmują laptopy. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja branża, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz potrzebować tego przenośnego sprzętu. Jeśli masz dość ciężkich i nieporęcznych komputerów w biurze i myślisz nad kupnem laptopa, to zastanów się nad jego wypożyczeniem! Usługa wynajmu laptopów daje wszystkie korzyści płynące z posiadania laptopa bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wstępnych. Wypożyczenie laptopa to niedroga, wygodna i rozsądna decyzja dla osób, które są w ciągłym ruchu. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto rozważyć wypożyczenie laptopa zamiast zakupu nowego:

Laptopy w wypożyczalni oznaczają oszczędność pieniędzy przy zakupie

Laptopy biznesowe są drogie i trudne w utrzymaniu. Nie trzeba kupować drogich laptopów, które za kilka lat staną się przestarzałe. Wypożyczenie laptopa jest tańsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek. A jeśli w przyszłości Twoja praca będzie wymagała lepszej konfiguracji, wypożyczalnie mogą wymienić laptopa zgodnie z Twoimi potrzebami. Laptopy można dostosować do swoich potrzeb biznesowych: wybrać procesor, system operacyjny, rozmiar, ekran, kolor i wiele innych.

Obniżenie kosztów konserwacji i napraw

Wypożyczając laptopy, firma może zaoszczędzić na kosztach zakupu i konserwacji urządzeń, ponieważ wypożyczone urządzenia są już objęte ubezpieczeniem i mają wykupione plany konserwacji. Problemy z urządzeniami nie są więc problemem. Jest to również pomocne dla firm, których pracownicy działają w różnych obszarach i nie mogą mieć jednego zestawu laptopów dla każdej osoby, ponieważ nie chcą kupować większej liczby laptopów.

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń przenośnych nie ma już problemów z posiadaniem określonej liczby laptopów na osobę. Firmy mogą mieć jeden laptop, a ich pracownicy mogą przechowywać dokumenty w chmurze.

Uniknięcie ryzyka kradzieży danych i rzeczy

Laptopy są drogimi urządzeniami, dlatego najlepiej unikać ryzyka kradzieży i oszczędzać pieniądze, wynajmując laptopy. Wynajmowane laptopy są objęte ubezpieczeniem, więc nie ponosisz znacznego ryzyka związanego z kradzieżą laptopa. Laptopy są wstępnie skonfigurowane z preferowanymi przez klienta ustawieniami zabezpieczeń, dzięki czemu nie dochodzi do kradzieży danych z tych urządzeń. Dostawcy ci zapewniają również jednorazowe wdrożenie aplikacji w celu zaoszczędzenia czasu, pieniędzy i wysiłku związanego z pełnym wdrożeniem na miejscu.

Zapewnienie ciągłości działania

Wynajem laptopów to dla firmy doskonały sposób na zapewnienie ciągłości działania. Laptopy można łatwo wynająć na dowolny okres. Laptopy można wynajmować miesięcznie lub na zasadzie projektu, co jest zwykle najlepszym rozwiązaniem w przypadku potrzeb krótkoterminowych. W dzisiejszych czasach, w których pracuje się w dowolnym miejscu, firmy potrzebują mobilnych pracowników, którzy są zawsze podłączeni do sieci i mogą pracować w ruchu. Wynajem laptopów gwarantuje, że firma pozostanie stabilna i zachowa ciągłość operacyjną, nie napotykając żadnych zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.