Gdy organizujemy konferencję, naturalnym jest dla nas znalezienie sali do wynajęcia. Jednak w przypadku obsługi IT rzadziej wpadamy na pomysł wypożyczenia odpowiedniego sprzętu. A przecież jest to wygodne i oszczędne rozwiązanie, które sprawi, że będziemy mogli być spokojni o nasze zaplecze technologiczne.

Dostęp do nowoczesnego sprzętu

Dla organizatorów poprowadzenie konferencji często jest stresującym momentem. Są rzeczy, na które mamy bezpośredni wpływ, a w przypadku innych po prostu liczymy na to, że wszystko pójdzie dobrze. Ile razy byliście świadkami rozmaitych problemów technicznych podczas różnych wydarzeń? No właśnie, dochodzi do nich co jakiś czas, ponieważ nie zawsze wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć.

Z całą pewnością używanie dobrej jakości sprzętu może pomóc nam w uniknięciu części problemów. Zdarza się bowiem, że sprzęt nie działa już wystarczająco dobrze i z tego powodu dochodzi na przykład do przerwania prezentacji lub pojawiają się problemy z nagłośnieniem. Wypożyczenie laptopów daje pewność, że dostajemy do ręki sprzęt, który poradzi sobie z zadaniami, z którymi musimy się zmierzyć.

Dobry stosunek jakości do ceny

Aktualnie sprzęt komputerowy kosztuje naprawdę dużo. Najprawdopodobniej szybko się to nie zmieni. Jeśli więc potrzebujemy dobrej jakości sprzętu do organizacji jednego wydarzenia, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie laptopów. Po co kupować kilka drogich egzemplarzy, które później będą się jedynie kurzyć, skoro można je wypożyczyć, a potem oddać, gdy nie będą już potrzebne. Jest to oszczędność pieniędzy, a do tego otrzymujemy gwarancję, że sprzęt będzie działać, ponieważ wcześniej został sprawdzony przez specjalistów.

Nie musisz przechowywać sprzętu

Niektóre firmy zastanawiają się nad tym, czy w przypadku organizowania kilku konferencji rocznie bardziej opłacalnie nie byłoby kupienie laptopów na stałe. Pojawia się jednak problem z ich magazynowaniem. Z jednej strony poza konferencjami mogłyby one służyć do innych zadań. Jednak z drugiej strony przez dużą część czasu mogłyby one nie być używane, przez co inwestycja mogłaby się nie zwrócić.

Pamiętajmy również o tym, że sprzęt się starzeje. Jeśli kupimy laptopy, to ich wartość będzie nieustannie spadała, dojdą również koszty konserwacji. Natomiast jeśli postawimy na ich wypożyczanie, gdy zajdzie taka potrzeba, to będziemy mogli za każdym razem decydować, jak mocnego sprzętu potrzebujemy. Dla firmy jest to duża elastyczność oraz oszczędność.

Wsparcie przy uruchomieniu sprzętu

Firmy wynajmujące laptopy pomagają w ich przystosowaniu do zadań, przed jakimi stoi wynajmujący. Dlatego jeśli organizujemy konferencję, to możemy liczyć na wsparcie profesjonalistów, którzy wyjaśnią nam, co i jak powinniśmy zrobić, aby nie pojawiły się żadne problemy natury technicznej. Ich wiedza jest gwarancją tego, że konferencja pod względem technicznym przebiegnie prawidłowo. A to duży spokój dla nas, ponieważ będziemy mogli skupić się na części merytorycznej.